Čeho se muži nejvíce děsí? Odborníci odkrývají jejich slabá místa

Čeho se muži nejvíce děsí? Odborníci odkrývají jejich slabá místa
pixabay.com

Kritika, stáří nebo problémy v posteli? Ano, tohle jsou strašáci, kteří pánům způsobují značný duševní neklid. Stejně jako manželství, které je připraví o volný čas, oblíbené záliby a prioritní postavení!

Nahlédneme-li do historie, již od dob pravěku jsou muži považováni za odvážné, sebevědomé a dobrodružné jedince, kteří za všech okolností budí patřičný respekt. Znamená to tedy, že se opravdu ničeho nebojí? Skutečně se nenechají ničím rozhodit? Ale kdepak. Odborníci si na jejich „chlapské děsy“ trochu posvítili a zjistili zajímavá fakta. Podle nich mají zástupci silnějšího pohlaví pořádnou hrůzu z těchto věcí!

PLEŠATĚNÍ. KAPITOLA SAMA PRO SEBE

Že „těm z Marsu“ na vzhledu absolutně nezáleží? Tak to sotva. Četné psychologické výzkumy totiž naznačují, že ztráty vlasů se obává drtivá většina „testosteronové populace“. A není se co divit, protože tahle hrozba visí zhruba nad polovinou jejich pokolení. Tedy alespoň tak to vidí tým britských vědců působících na Manchesterské univerzitě. Ten zastává názor, že plešatostí trpí po padesátce každý druhý jedinec, přičemž hříva začíná pomalu ubývat už kolem třicítky, kdy hladina pohlavního hormonu testosteronu dosahuje vrcholu. Nic moc vyhlídky. Ostatně, i humorné video dokazuje, že jednoduché to opravdu není…

ACH TEN SEX. CO KDYŽ SELŽU?

Další kostlivec číhá v ložnici. Jedná se problém zvaný jako erektilní dysfunkce. Této poruchy se obávají celé dvě třetiny pánů, neboť ji berou jako jasný důkaz stáří, což je deprimující dvojnásob. Naznačují to závěry jiné britské studie, tentokrát uskutečněné na Lancasterské univerzitě. Mimochodem, stejný průzkum odhalil, že ženy se s mládím pomalu loučí s nalezením prvního šedého vlasu, a to kolem devětadvacátého roku života.

MANŽELSTVÍ. I TADY PADÁ KOSA NA KÁMEN

Svojí troškou do pomyslného mlýna přispívá i server Women’s Day. Ten nedávno publikoval článek, v němž sděluje, že „hlavy rodiny“ mají paniku i z dlouhodobých vztahů posvěcených úřady. Mužům totiž přidělávají vrásky myšlenky, že v manželství s příchodem dětí budou tak říkajíc na druhé koleji, zatímco kvůli rodinným povinnostem přijdou o své koníčky i volný čas. Hrůzu však mají i z toho, že je jejich právoplatná polovička bude chtít změnit k obrazu svému. No vida, to jsou ale věci…

KRITIKA. HLAVNĚ TA VEŘEJNÁ

Co si budeme vykládat, kritiku špatně snáší kdekdo. Když k takovým „soudům“ ke všemu dojde na veřejnosti, je to pro příslušníky silnějšího pohlaví naprosto nepřijatelné. Alespoň takový postoj zaujímají američtí specialisté, kteří připouštějí, že právě taková představa jim způsobuje úzkosti. Je asi jedno, zda je přísným „sudím“ šéf v práci, nejlepší přítel nebo něžný protějšek, když už připomínky, tak raději diplomaticky a hezky v soukromí!

Zdroj: femina.cz