Chci dítě. On ne.

Chci dítě. On ne.
pixabay.com

Začaly ti tikat biologické hodiny a říkáš si, že už je možná pravý čas mít dítě, jenže tvůj partner o tom nechce ani slyšet? Co s tím? Existuje několik řešení, poradíme ti, která fungují a kterým se raději vyhnout.

INSPIRUJ HO 

Chlapi po dítěti tolik netouží, jsou zkrátka nastavení jinak než my. Většinou chtějí, aby vše zůstalo tak, jak je, pokud to funguje. Vždycky chtěli nějakou krásnou ženskou a teď ji mají. K tomu si připočti pravidelný sex a teplou kuchyň a nic jim neschází. Zkus toho svého trochu popostrčit. Nabídni své kámošce, že jí přes víkend pohlídáš dítě, předem si ale zjisti, že se nejedná o plačtivého nebo vztekajícího rozmazlence. Uvidíš, že nad roztomilým dítětem zjihne každé chlapácké srdce.

UKAŽ MU, ŽE JE DOBRÝ OTEC

Další spolehlivou metodou, jak probudit v partnerovi touhu po dítěti, je dokázat mu, jaký by mohl být ukázkový otec. Když už budete mít o víkendu prcka na hlídání, předstírej, že si v nějaké situaci nevíš rady, a uvidíš, jak zareaguje. Třeba ho nadchne, jak hravě zvládl problém. Mluv o tom, jak byste spolu vychovávali potomka, ptej se ho, jak by se zachoval, kdyby nastala nějaká potíž. Chlapi jsou prostě ješitní, a když mu dáš pocit, že on je prostě nejlepší budoucí táta, uvidíš, jak rychle změní názor.

ZJISTI PŘÍČINU

Zkus zjistit, proč dítě nechce. Třeba ti to řekne na rovinu, s tím se pak dá pracovat. Možná je na ratolest ještě mladý, pak si tedy ujasněte, kdy by byla ideální doba. Hlavně o tom mluv zcela otevřeně. Když budeš vědět, že on dítě chce až za deset let a ty tak dlouho čekat nemůžeš, aspoň víš, jak jsou karty rozdané. Nebo se třeba bojí, že byste to finančně nezvládli, navrhni mu tedy, že pár let počkáte a něco si našetříte do zásoby. Vše se dá vyřešit, když víš, kde je problém.

UKAŽ MU, ŽE NA TO MÁŠ

Třeba dítě chce, ale bojí se, jak to zvládnete. Nebo si myslí, že nejsi připravená ty. Ukaž mu, že se umíš postarat, něco našetřit, něco si odříct. Bude se to hodit, až všechny peníze dáš za pleny a několik nocí za sebou nebudeš spát.

DÍTĚ S BÝVALOU? BUĎ NEKOMPROMISNÍ 

Důvod, proč nechce mít s tebou dítě, je možná také fakt, že už rodinu má s předešlou ženou. Zkrátka už si nemyslel, že by to celé martyrium prožíval ještě jednou. Nečekej, že svoje rozhodnutí časem změní. Pokud už další potomstvo nechce, asi ho nedonutíš. Už moc dobře ví, jaké je to být otcem, takže tu potřebu mít dítě už nemá. Dej mu jasně najevo, že i ty chceš být matkou, a jsi ochotná počítat s tím, že platí alimenty a stará se o jinou rodinu. Ty jsi ale silná a víš, že to ustojíte. Pokud nepochopí, odejdi od něj.

ROZCHOD? TAKY ŘEŠENÍ

Taky je možnost, že dítě nechce a nikdy chtít nebude. Nebo aspoň ne s tebou. Zjisti to dřív, než bude pozdě. Urči si priority, ty dítě chceš, on ne. Možná je nejvyšší čas se poohlédnout po jiném partnerovi. Rozhodně netlač na pilu, to se nevyplácí, jestli po dítěti opravdu netouží, tak stojíte na křižovatce a musíte se rozhodnout co dál.

VYSADIT TAJNĚ ANTIKONCEPCI? PODRAZ, KTERÝ SE NEODPOUŠTÍ 

Rozhodně se ho ale nepokoušej nějak ošálit, spousty žen to řeší tím, že tajně vysadí antikoncepci. To nedělej. Je to cesta do pekel. Navíc, pokud ví, že o dítě stojíš, bude mu podvod hned jasný a neuvěří pohádkám, že se tak stalo i přes pravidelné užívání pilulek. Vztah musí stát na důvěře. Jestli nechtěl s tebou mít dítě, když vše bylo OK, těžko s tebou zůstane, když ví, jak jsi ho podvedla.

Zdroj: femina.cz