Ideální sexuální život

Ideální sexuální život
pixabay.com

Považuješ svůj sexuální život za zdravý a naprosto normální? Tak jestli o něm přemýšlíš desetkrát denně, miluješ se třikrát týdně a trvá to zhruba pět minut, máš asi pravdu. Jinak jsi ale totálně mimo!

Sex byl, je a bude neodmyslitelnou součástí života. Vědci neustále poukazují na jeho zdravotní přínosy a nešetří cennými radami ohledně frekvence i doby trvání samotného aktu – pro dobro všech účastníků. Jenže vážně bychom se jejich doporučeními měli řídit? Kdybys je totiž měla brát do puntíku, vypadalo by to asi následovně…

POČET SEXUÁLNÍCH PARTNERŮ? ČTYŘI JSOU AŽ PŘÍLIŠ!

Jasně, jsou věci, na které tak nějak dojde řeč vždycky – a tohle je jedna z nich. Ovšem s jakým číslem se vytasit, aby to nevzbudilo rozruch nebo dokonce pohoršení? Chceš-li opravdu zapadnout do tabulek a být vzorem ctnosti, drž se závěrů britské studie publikované v časopise Journal of Sex Research. Z těch jednoznačně vyplývá, že bys do své postele měla za celý svůj život pozvat maximálně tři muže, což je podle odborníků tak akorát. Kdybys tenhle „výměr“ překročila, nemusela bys prý nikdy najít dlouhodobý vztah. Páni, až takové nebezpečí visí ve vzduchu?!

FREKVENCE MILOVÁNÍ, KTERÁ JE PROSTĚ TOP

Jak často že by ses měla oddávat vášni? Taky vcelku zajímavost. Naprosto ukázková frekvence je totiž třikrát týdně. To jsou závěry průzkumu švýcarské Technické univerzity, kterou zveřejnil německý odborný časopis zabývající se psychologií. Přesně tenhle sexuální „provoz“ v ložnici je podle expertů záruka spokojenosti ve vztahu i neprůstřelné imunity, kterou milování posiluje. Co když to nedodržíš? Ani se neptej! Na frak údajně dostane tvoje obranyschopnost i celé partnerství, takže hazard jako blázen.

VZORNÁ DÉLKA STYKU? ZAPNI STOPKY!

O tom, jak dlouho by celé milování včetně předehry mělo vlastně trvat, se diskutovalo poměrně dlouho. Po letech intenzivního bádaní se to konečně ví! Není těžké uhodnout, že nad vysloveným ortelem zapláčou vyznavači dlouhé něhy, ale naopak ho přivítají bleskoví rekordmani. Australský výzkum provedený na univerzitě v Queenslandu hlásí, že adekvátní délka sexu je 5 minut a ještě 40 vteřin k dobru – aby se jako neřeklo. Máš na nočním stolku hodiny? S ohledem na vědu doufáme, že ano!

SUPER DEN NA SEX? ROZHODNĚ NE O VÍKENDU

Vcelku překvapivé doporučení přináší závěry jisté londýnské studie, kterou mají na triku experti specializující se na organizační psychologii. Podle nich je naprosto dokonalým dnem pro erotiku čtvrtek. Proč zrovna ten? V pondělí prý není dobré vystavovat své tělo fyzické zátěži, neboť hrozí riziko infarktu. Úterý a středa je ve znamení pracovního soustředění a stresu, hned po nich přichází den D, protože při takovém pátku už je psychika dost unavená, takže nikdo nemá na divočinu náladu. Sobota je vhodná na setkání s rodinou a neděle se má celá prospat. Takže asi tak.

HŘÍŠNÉ MYŠLENKY. KOLIKRÁT DENNĚ JE TO V NORMĚ?

A teď se přiznej, jak často v průběhu dne vzpomínáš na vášnivé hrátky v peřinách? Jestli chceš namítat, že na takové srandy fakt nemáš čas, musíme tě upozornit, že pravděpodobně nejsi normální. Tedy soudě podle názoru amerických psychologů z univerzity v Indianě. Ti na základě svého výzkumu tvrdí, že průměrná žena myslí na sex minimálně desetkrát od rána do večera. Čistě pro srovnání – na jídlo zhruba patnáctkrát. No jo, co naplat, vidina talíře těstovin je asi přece jen lákavější, než partner ve spodním prádle. A to buď ještě ráda, že nežijeme v 50. letech. Po zhlédnutí videa pochopíš…

Zdroj: femina.cz