Jak zlepšit vztah, který už zevšedněl?

Jak zlepšit vztah, který už zevšedněl?
pixabay.com

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti, jako je úklid a vaření, a byl by prostor pro chvilku romantiky, partner sáhne po mobilu nebo ovladači televize. Je ti tento scénář povědomý? Pokud ano, věř, že nejsi výjimkou. Jak do vztahu vrátit romantiku? Není to těžké, zkus to třeba takhle…

NEJVĚTŠÍ KAZIČ ROMANTIKY? DOTYKOVÝ DISPLEJ

Podle statistik sáhne po mobilu i několikrát za hodinu více než 70 % lidí. Ve chvíli, kdy jej nemohou zkontrolovat, znervózní. Mobil je také většinou to poslední, čemu se před spaním místo partnera věnují a tím prvním, co po ránu vezmou do ruky. Proto také patří mezi největší zabijáky vztahů. „Pokud se z mobilu opakovaně stává nástroj pro individuální zábavu i během společného času s partnerem, může to vést ke ztrátě blízkosti jako jedné z ingrediencí fungujícího partnerství,“ říká psycholožka Martina Roďanová.

S MOBILEM I CELÝ DEN, S PARTNEREM MAXIMÁLNĚ 3X TÝDNĚ

Zapátrej v paměti, kdy jsi naposled vydržela celý den, nebo alespoň večer, bez telefonu a popřemýšlej, kdy jste si užili romantiku s partnerem. Telefon v tomto souboji bohužel většinou vítězí. Z průzkumu dokonce vyplynulo, že vícekrát za týden spolu tráví čas jen asi čtvrtina párů. Nejhůř jsou na tom manželství po 10 letech, která si plánují společné chvíle jen několikrát za měsíc. „Kvalitně strávený společný čas podporuje budování vztahu. Partneři při něm mají možnost sdílet své minulé zážitky a vytvářet nové. Otevírá se také možnost dozvědět se jeden o druhém více a lépe se tak poznat,“ popisuje Martina Roďanová.

INSPIRACE PRO ROMANTICKÉ CHVÍLE

Pokud cítíš, že váš vztah ztratil jiskru, dej partnerovi jasný signál, že je čas na romantiku. Nemusíš hned psát milostné dopisy, vyrážet do drahých restaurací nebo se hlásit na kurzy flamenca. Věz, že romantiku si lidé nejraději dopřejí doma, na dovolené nebo ve wellnessu.

JAK SI DOMA ŘÍCI O TO, ŽE JE ČAS NA VÁŠEŇ?

Nevyřčená přání ničí vztah. Někdy partneři touží po vášni, ale bojí se o ni říct. Nečekej proto na iniciativu toho druhého, a sama jej překvap. Mezi nejoblíbenější romantické aktivity, které zaručeně fungují, patří večeře při svíčkách, společná koupel či vzájemná masáž a také procházka přírodou. Velmi romantická může být i pozdní víkendová snídaně. Stačí ji vhodně okořenit afrodiziaky, které dokáží správně naladit a zvýšit touhu. Ať už se rozhodneš pro jakoukoliv romantickou aktivitu, snaž se dodržovat pravidelnost. A co je hlavní, nezapomeň vypnout mobil!

Tipy na nejoblíbenější romantické aktivity

Romantická večeře

Společný víkend

Vzájemná masáž

Koupel při svíčkách

Společná procházka

Snídaně do postele

Piknik v přírodě

Zdroj: femina.cz