Kozoroh

Kozoroh
Kozoroh

Kozoroh

22. 12. - 20. 1.

Milí Kozorozi, také pro vás mají vesmírní ambasadoři důležité zprávy, které ukazují na dění vašeho života v roce 2019. Stěžejní zvěstí je, že se pro mnohé z vás jedná o velmi významné období. Máte neobyčejně silnou nebeskou podporu a stáváte se nevyvratitelně prominenty zvěrokruhu! Důležitým tahem je v první dekádě roku ústup Urana ze své napěťové kvadratury a tím tečka za metáním jeho pablesků. Tento elektrizující buditel se naopak dává do vašich služeb, zaujímá pozici přejícího trigonu a chystá nečekaně krásná překvapení a úžasné životní šance. Snivý Neptun svým sextilem souhlasně přikyvuje, že teď máte příležitost kout své smělé plány! Svůj vliv výrazně zesilují i Saturn s Plutem ve vašem znamení - hráči s monstrózním dopadem svého působení. Umožňují váš další rozvoj a pomáhají vám identifikovat a odstraňovat překážky, které vám leží v cestě. Bez záškodnické kvadratury Urana totiž Pluto přestává být po dlouhé době šedou eminencí a stává se arzenálem energie. A co za to žádá? Potlačit svou touhu po moci a svrchované autoritě - to je váš úkol roku, milí Kozorozi. 

Máte potenciál neohraničené energie a elán, díky kterému mají mnozí z vás tendenci dosáhnout něčeho kolosálního. Se svou pověstnou vytrvalostí a úsilím nemáte rovnocenného soupeře, takže máte nejblíž k tomu, jak dosáhnout svých snů - jste rození vítězové! Rok 2019 je tohoto zářným neboli čítankovým příkladem, protože všechna esa vesmíru stojí na vaší straně a hodlají vás podporovat při každém kroku. Hned první měsíce roku, respektive březen, jsou pro vás mimořádně šťastným obdobím, neboť nastává veledůležitá změna - Uran odhazuje svůj temný hábit a převléká se do hřejivých, veselých barev. Co to pro vás znamená? Především to, milí Kozorozi, že s jarem přichází nový, osvobozující nádech a s ním nesčetné šance ke šťastným prožitkům. Favorizováni jste zejména vy, zrozenci 1. dekády (22.12. - 31.12.), očekávejte náhlá zamilování, objev nových koníčků, nadšení pro zábavu, nové směry v podnikání, prostě objevení své vlastní Atlantidy! Váš vládce Saturn rozhodně nezůstává pozadu, ba přímo naopak - jeho pozice na Kozorožském území je nepřehlédnutelná, jakpak by také tomu mohlo být jinak, když se jedná o jeho domácí půdu? Tento moudrý Guru vás střeží jako oko v hlavě, zakládá na jistoty a upevňuje vaše tělo i ducha. Společně s Plutem jsou od března odblokováni od Uranovských klepet a mají schopnost odstartovat záležitosti, které později velmi znatelně ovlivní váš život. Hlouběji si teď uvědomujete svou identitu, ale také své horší stránky, přičemž se můžete dostat do kontaktu s velmi mocnými lidmi, kteří budou testovat, jak v určitém klíčovém momentu obstojíte. Především vy, zrozenci 2. dekády (1.1. - 10.1.) a 3. dekády (11.1. - 20.1.), počítejte s radikálním posunem své osobnosti! Vaším přívržencem je i intuitivní Neptun, ale žádné obavy, nechce být majákem idealismu - žádné vzdušné zámky, nýbrž umění vycítit příležitost. Apropó, ve vás bude vždy Saturnova barva střízlivosti a nelze ji úplně přetřít. Co se týče konce roku, přidává se ke kralování ve vašem znamení i velkorysý Jupiter. Čeká vás úspěšná rekapitulace a sklízení plodů svého snažení, zasloužíte si to!

 

Láska a partnerské vztahy
Nejste extremisté v emocích a láskyplných vyznáních a své sebekontroly se jen tak jednoduše nevzdáváte. Nicméně, milí Kozorozi, pod vaší maskou rozumovosti a odstupu se skrývá něha, jemnost, zábavnost a vlídné srdce. Čím jste při navazování kontaktu s opačným pohlavím tišší a delikátnější, tím více si uvnitř své duše přejete dosáhnout úspěchu, jak se říká, klamete tělem! Tento rok je pro lásku jako stvořený a přináší vám super možnosti pro seznámení, stejně tak jako řadu milostných překvapení. Patříte navíc k 1. dekádě znamení (22.12. - 31.12.)? Bingo! Centrifuga zázraků je připravena k nasednutí a vy jste V.I.P. pasažéři, jimž může láska příjemně změnit dosavadní život. Významným měsícem k odstartování vztahu je březen, kdy Mars s Uranem hrají ve stejném akordu a rozvíjí tak až magnetickou přitažlivost. Na své si přijdete také vy, zrozenci 2. a 3. dekády (1.1. - 10.1. a 11.1. - 20.1.), konjunkce Pluta je nabita vášněmi a osudovostí! Vesmírní trubadúři napovídají, že mnozí z vás mohou potkat svou životní lásku, přičemž nejfavorizovanějším obdobím se jeví měsíc únor a prosinec. Žijete-li v manželství, lze počítat s velmi radikálními a příjemnými zásahy osudu - toužíte-li například po miminku, rok 2019 je vaším rokem! 

Šťastný měsíc: březen, prosinec
Nepříznivý měsíc: leden, říjen

 

Práce a finance
V pracovním kolektivu jste tahouny a dokážete vyzařovat přirozenou autoritu, což jde ruku v ruce s tím, že vás ostatní uznávají. To je pro vás velké zadostiučinění, neboť ruku na srdce, milí Kozorozi, veřejné i soukromé uznání pro vás hodně znamená, přiznáváte? V tomto roce se tedy máte na co těšit, dosahujete nejsilnějšího vlivu a obdivu či uznání z celého zvěrokruhu! Pokud plánujete změny v podnikání nebo je ve hře například prodloužení vaší pracovní smlouvy, nabízí se vám nejskvělejší období. Přínosnými měsíci mohou z tohoto hlediska být březen a září a dařit se má nejvíc e v oblastech spojených s přírodou nebo stavebními pracemi. Pokud náležíte 2. a 3. dekádě Kozorohů (1.1. - 10.1. a 11.1. - 20.1.), máte v tomto roce obrovské skóre pro kariérní posun. Přirozený sklon šplhat po žebříčku společenských a podnikových funkcí je vám dán do vínku, moc vás přitahuje a vábí, stejně tak jako bohatství a prestiž - k tomuto všemu máte letos neskutečně blízko! Snad jedinou vadou na kráse je napěťové období v lednu a v 1. polovině února, kdy nažhavený Mars svádí ke konfliktům s nadřízenými. Favorizováni jste vy, kteří patříte ke 3. dekádě znamení (11.1. - 20.1.), tudíž buďte obezřetní, Marsovy prskající jiskry mohou ve spolupráci s výbušným Uranem spustit nechtěný ohňostroj! 

Šťastný měsíc: březen, září
Nepříznivý měsíc: leden, 1. polovina února

 

 

Domov a rodina
Po stránce rodinných záležitostí a atmosféry domova zbožňujete disciplínu, zodpovědnost a denní zajetý režim bez zbytečného zmatku. Potrpíte si na to, aby si každý plnil své povinnosti, aniž byste k tomu potřebovali zvýšený hlas, vaše přirozená autorita působí jako afrodisiakum! Navíc dokážete být velmi okouzlující, jakmile Saturn uvolní otěže disciplíny a můžete projevit své citlivé nitro. Období roku 2019 prozrazuje, že zmíněné atributy nabývají na síle a vy jste doslova a do písmene hlavou rodiny. Nicméně u některých z vás, a to zejména u 3. dekády znamení (11.1. - 20.1.), může tomuto předcházet určitý mocenský rodinný boj. Avšak žádné obavy, milí Kozorozi, týká se to jen začátku roku a stejně to nakonec budete vy, kdo určí pravidla, tak proč malovat čerta na zeď? Naopak úžasně hřejivým obdobím je pro celé vaše znamení měsíc srpen a září, kdy se k příznivému vlivu velkých planetárních dobrodějů přidává i láskyplná Venuše a aktivní Mars. Svými blahodárnými trigony spouštějí šťastné události ať už v podobě společné zábavy s rodinou, úspěchů potomků nebo například projektu na nový dům. Tento rok výjimečně přeje výletům, zajímavé turistice po nezvyklých místech a také směrování na nové zájmy, které pro vás a vaši rodinu byly doposud tabu. Saturn na domácí půdě našeptává, že vše, co si v období roku 2019 osvojíte a oblíbíte, už s vámi může zůstat napořád. 

Šťastný měsíc: srpen, září
Nepříznivý měsíc: leden, únor

 

Zdraví
Jakožto zrozenci zemského znamení máte tendenci být přitahováni ke všemu, co má pevnou strukturu. Samozřejmě se to týká také vašeho organismu a jeho odolnosti vůči nemocem nebo zdravotním nepříjemnostem. Astrální Guruové mají v tomto směru pro vás v roce 2019 hvězdný bonus! Ještě více násobí vaši sílu, obdarovávají vás pružností a nevyčerpatelnou energií - po fyzické stránce můžete tedy dosahovat nejvyšších výkonů. A kteří z vás jsou pasováni na největší oblíbence hvězd? Týká se to především vás, zrozenci 2. dekády (1.1. - 10.1.), a potažmo také 3. dekády (11.1. - 20.1.), máte dar mít své tělo ve špičkové formě. Nápovědou vesmírných trubadúrů je, že velmi vhodným se jeví cvičení, protahování svalů a čerstvý vzduch - pomůže vás to udržet fit! Také žádné divácké sporty pro nedělní odpoledne, přínosnější bude, když si zahrajete golf, fotbal, půjdete si zaplavat nebo vytáhnete terénní kolo. Co se týče 3. dekády Kozorohů (11.1. - 20.1.), je zde malé upozornění a to zní, abyste to na začátku roku s přílišnou aktivitou a tréninkem nepřeháněli. Touto dobou má na vás ještě vliv nevyzpytatelný Uran, který číhá se svou kvadraturou a zvyšuje tendenci k úrazům hlavy a zlomeninám. Je o vás známo, že se vyhýbáte lékařům jako moru ve strachu, že onemocníte už tím, že k nim jdete. Pokud byste však přece jen utrpěli zranění, lékaře vyhledejte, Uran se vyžívá v nečekaných zvratech, kterými by mohl posléze překvapit. Správným přístupem mu to zatrhněte! 

Šťastný měsíc: březen, 
Nepříznivý měsíc: leden, únor