Nejzásadnějších módní trendy tohoto podzimu

Nejzásadnějších módní trendy tohoto podzimu
profimedia.cz

Uplynulé fashion weeky v New Yorku, Londýně, Miláně a Paříži sice prezentovaly kolekce určené na jaro a léto, ale doprovodný street style, tedy to, co si na sebe oblékaly módní influencerky, bylo zase názornou ukázkou, co se nosí právě teď. A my ze všech zhlédnutých outfitů vybíráme nejzásadnější trendy této sezony. 

Hnědá kůže

Kůže se bezesporu stala nejvýraznějším materiálem tohoto podzimu. Zpátky jsou černá kožená saka nebo trenčkoty, ale o pozornost se hlásí i okázalejší hnědé odstíny (od tmavě čokoládové přes karamelovou a rezavou až po béžovou). Nepůsobí tak dekadentně, zato vypadají luxusně!

Kohoutí stopa

Kohoutí stopa se hlásila o slovo už loni, ale teprve únorová přehlídka Chanel, která byla zároveň symbolickou rozlučkou s Karlem Lagerfeldem, ji předurčila stát se hitem sezony. Kabát s kohoutí stopou je proto letošním „must have“.

Sportovní svetry

Nástupu elegance se letos trochu vzepřely svetry, ale jen na první pohled. Ve skutečnosti jen naplňují jiné představy o klasice. Jsou jednoduché, ležérní, přebírají sportovní střihy jako zipy nebo kapuce a hodně prvků si berou i z pánského šatníku.  

Kozačky

Nepřeháníme, když napíšeme, že kozačky aspirují na nejzásadnější obuv této sezony. Na zářijových týdnech módy snad nebyla influencerka, která by je neobula. Nejvýraznější byly tyto krokodýlí od Max Mary, nicméně nosí se opravdu jakékoli – klasické černé a hnědé, nápadné červené i zlaté nebo stříbrné „hromnice“.

Sedmdesátky

Po masivním comebacku devadesátek a osmdesátek se o slovo hlásí také sedmdesátky. Jejich letošní podobu jim vtiskl zejména návrhář módního domu Celine Hedi Slimane, který přišel s konceptem jednoduché městské elegance plné midi sukní, kulotek, kozaček, romantických halenek a kožíšků. 

Zdroj: zeny.cz