Podzimní nálada aneb Vylaď si domov podzimně

Podzimní nálada aneb Vylaď si domov podzimně
pixabay.com

Ať se ti to líbí nebo ne, léto končí a podzim je tu. Sice přichází pomalu a opatrně, ale neodbytně. Nezoufej však nad stále se snižujícími teplotami a zkus to vzít z té pozitivní stránky! Vylaď si domov podzimně! Ideálně podle podzimních trendů roku 2019.

Stejně jako roční období se mění každým rokem i sezónní trendy. Ty podzimní v interiéru tě možná překvapí, ale možná také ne. Letos na podzim můžeš čerpat z bohaté a také nekonečně pestré studnice přírody. A to jak v barvách, tak ve vzorech a materiálech. Obměň si interiér a prodchni jej podzimní náladou!

Ne, nemusíš řešit hned radikální rekonstrukci interiéru, někdy postačí jen pár změn v doplňcích či dekoracích a výsledek tě mile překvapí.

BARVY PODZIMNÍ PŘÍRODY

A co tedy letos na podzim frčí? Zemité tóny hnědé barvy ve všech jejích odstínech (světlá, tmavá, střední), žlutá sluneční, nebo oranžová jako západ slunce i rezavá či zelenkavá jako barva podzimního listí. Sem tam také zlatá a také modrá jako nebe. To jsou všechno podzimní barvy přírody. A do těch zahal svůj interiér.

Neboj se přidat na intenzitě díky vínové, tmavě a sytě červené, tmavě zelené, nebo starorůžové. Když tyto podzimní barvy nakombinuješ s krémovou, šedou, béžovou a bílou, budeš mít jedinečný a cool interiér dle letošních podzimních trendů.

VZORY Z NATURA PLENÉRU

I vzory hledej v přírodě. Letos na podzim frčí dekory květinové a rostlinné, stromové a lesní, zvířecí a také neotřelá stínohra, protiklad světla, slunce a stínu. Tedy vše, co dokáže vykreslit příroda. To je to, oč tu letos běží.

TEXTURY A TVARY POHROMADĚ

Se svým podzimním laděním interiéru si vyhraj, propoj a nakombinuj tvary hravě, vesele a neotřele. Neboj se kombinací i v podstatě nekombinovatelných vzorů. Může to být tapeta na jedné stěně, pár polštářků na pohovce, malý kobereček či předložka, jedna roleta nebo kus závěsu. Vše je dovoleno, obklop se přírodními tvary a barvami tak, aby ses cítila pohodově podzimně, nikoli podzimně depresivně.

KVĚTINY JSOU TRENDY

Živé květiny ve váze, v květináči, ale i umělé a exotické, to vše může oživit a zvelebit tvůj podzimně laděný interiér. Nechej rozkvést svůj stůl vázou s řezanými květinami, kout ke čtení či lenošení živou rostlinkou v květináči, stěnu květinovým vzorem na tapetě, nebo okno či kout kouskem závěsu.

JAKÉ NA PODZIM VYUŽÍT MATERIÁLY?

  • vlnu, bavlnu a len
  • hedvábí, bambus a proutí
  • ratan, kámen a sisal
  • ovčí rouno a keramiku
  • dřevo i to recyklované
  • sklo a recyklované sklo
  • papír a recyklovaný papír

To jsou dominující materiály letošní třetí čtvrtiny roku. Vyber si z nich, co je tvému srdci a pojetí interiéru nejbližší. Letos na podzim zkus zkrátka dát prostor přírodě. Vezmi v potaz všechny přírodní materiály, barvy a vzory, jak protikladné, tak i neutrální, stejně jako přírodní udržitelné a recyklované materiály.

Zdroj: femina.cz