Ryby

Ryby
Ryby

Ryby

21. 2. - 20. 3.

Milé Rybky, kolosální vesmírný gejzír roku 2019 tryská také na vaše znamení nesčetné množství energií. Nejsilnějším a vám důvěrně známým proudem prýští už řadu let váš vládce Neptun, který svým působením přímo ve svých Rybích vodách může naplno rozvinout svou životodárnou sílu. Jeho konjunkcí jste předurčeni k nejčistějšímu poznání víry a dobra v celém univerzu! Vaším dlouhodobým úkolem je podstupování duchovních lekcí a osvojení si nových přístupů k životu, v čemž vás navíc v tomto roce začíná podporovat i originální Uran. Jeho sextil přináší vzrušující energii, osvícení a svobodné vyjádření - nyní můžete snadno ukázat své skutečné JÁ! Určitou zkouškou je pro vás v období roku 2019 Jupiter a jeho kvadratura na vaše znamení. A co tento astrální ambasador naznačuje? Měli byste evakuovat veškeré lehkovážné chování, aby se z vašeho snažení nestala jen prázdná iluze - jako když se do něčeho opře vítr a všechno se rozletí kdovíkam. Nedovolte to! 

Jakožto Neptunovi svěřenci jste velmi jemnocitní a vnímaví, což tento váš Guru v posledních letech neuvěřitelně posiluje a má v plánu v tom pokračovat až do zdárného cíle. Svou mysteriózní nekonečnou moudrostí vyzařuje do vašich duší své kouzelné, spirituální vibrace a učí vás napojit se na hlubší informace. Máte zvýšenou tendenci k tomu, že uvnitř svého JÁ objevíte skrytý potenciál a již vstupem do tohoto roku můžete díky vstřícnosti hřejivé Venuše rozšířit své duchovní vědomí nějakým krásným prožitkem. Leden je tedy rozhodně váš super měsíc! Vaše mimořádná empatie se stává zdrojem štěstí a můžete také například navázat kontakt s osobou z nějakého vzdáleného místa, která tzv. povznese váš život na vyšší level. Novinkou v tomto roce je podpis dlouhodobého paktu s Uranem, což má v úvodní fázi nesmírný význam zejména pro vás, Rybky 1. dekády (21.2. - 1.3.). Vaše obvyklá mlčenlivost až plachost se mění na talent až překvapivě originální komunikace čili co slovo, to perla! Mnozí začínáte vytvářet zcela nové definice svého osobního nebo profesního života a vzbuzujete zájem svého okolí. S velkou ochotou se do tohoto zapojuje také Saturn a pomáhá vám nalézt svou skutečnou identitu. Zároveň vám tento moudrý velikán připomíná potřebu smyslu pro realitu, abyste se nepropadli někam do zákrutů vzdušných ideálů. Nelze totiž přehlížet Jupiterskou pokoutnou kvadraturu, která nad vámi visí až do listopadu jako Damoklův meč. Jde o to, že expanzivní Jupiter se stává viditelným pokušitelem, který nahlodává Neptuna k velkým věcem a únikům do fantastického světa. Ponouká vám vidinu dostat se na nejvyšší příčku své kariéry i za cenu přehánění a přehlížení určitých úskalí, stejně tak vás láká k tomu, abyste si toho na sebe naložili víc, než stačíte zvládnout. Apropó, konec srpna a září se jeví jako nejhektičtější, a to prioritně pro vás, zrozenci 2. dekády (2.3. - 11.3.) a 3. dekády (12.3. - 20.3.). Pozor, ať nezabloudíte v labyrintu, z něhož je pak problém najít cestu ven!

 

Láska a partnerské vztahy
Ve vašem křehkém nitru se skrývá substance snivosti, romantiky a fantazie, přičemž ani rok 2019 nevykazuje absenci touhy a medových představ. Už první měsíce roku jsou signálem pro láskyplnou energii prýštící k vám ze všech stran. Venuše s Marsem vám výsostně přejí - jsou jako strom s tisícerými větvemi, v jejichž spleti jsou zakódovány tisíceré cesty k lásce - máte se na co těšit, milé Rybky! Pokud už dlouho plujete v osamocených vodách, máte konečně šanci seznámit se s okouzlující a smyslnou osůbkou, pravděpodobně přicházející do vaší blízkosti z větší dálky. Poznávacím znamením je, že se objeví náhle, dominantou je až zvláštní hřejivost v jednání, a především také velmi zajímavý způsob komunikace a barva hlasu. Nejvyšší kulminaci vyhlašuje královna lásky, Venuše, v dubnu, kdy se kochá pohybem ve vašem znamení a přijímá navíc magnetické pozdravy od Urana - vládce překvapení. Prioritně vás, zrozenci 1. dekády (21.2. - 1.3.), Kupidův šíp nemine! Naopak šmouhy na nebi lásky se mohou objevit v červnu, na přelomu srpna a září či v listopadu. Pokud chcete zejména vy, Rybky 2. a 3. dekády (2.3. - 11.3. a 12.3. - 20.3.) prožít se svým miláčkem co nejvíce krásných chvil, zaměřte se na červenec a říjen, máte garantováno, že nebudete litovat. Jak prozrazuje Jupiter a jeho kvadratura, je pro vás také vhodné, abyste nenosili do vztahu své profesní přetížení - a platí to jak pro milenecké páry, tak pro manželské. 

Šťastný měsíc: duben, červenec
Nepříznivý měsíc: červen, listopad

 

Práce a finance
Z hlediska povolání a oblasti kariéry je signalizován tento rok jako poněkud protichůdný, protože lze hovořit jak o superlativech, tak i o stinnějších stránkách profesního snažení. V jarních měsících je odstartována obrovská vlna mentální energie, kdy jste schopni vytahovat nové, neotřelé nápady jako z kouzelného klobouku. Neschází vám ani chuť do jednání a propagačních akcí, neváhejte a chopte se případných šancí pro zapojení se do projektů, které vás fascinují! Vlivem příznivého vlivu Urana se mohou objevit mnohé kariérní příležitosti a vaše originální hlavičky mohou také přijít na nový druh činnosti, ke které byste ještě před časem neměli patřičnou odvahu. Náležíte-li navíc k 1. dekádě Ryb (21.2. - 1.3.), je vám přáno v oblasti digitálních médií, ale také v podnicích týkajících se ropy, rafinerie, plynu, železa apod. Co se týče nejvíce aktivního období, je jím květen, červen, konec listopadu a prosinec, vaším příznivcem je totiž touto dobou i Mars, jakožto garant vítězných počinů! Oříškem pro vaši profesní sféru může být v tomto roce Jupiter a jeho expanzivně působící kvadratura. Zde zbystřete především vy, kteří patříte ke 2. dekádě (2.3. - 11.3.) nebo 3. dekádě znamení (12.3. - 20.3.) a držte se dál od dobrodružných a riskantních kroků. Jinak doslova spláčete nad výdělkem - nejenom, že byste mohli z různých obláčků spadnout na tvrdou zem, ale navíc můžete být velmi finančně ztrátoví. Držte se hesel STŘÍDMOST a MENŠÍ KVALT, obzvláště na konci roku se vám to nesmírně vyplatí. 

Šťastný měsíc: květen, červen
Nepříznivý měsíc: srpen, listopad

 

Domov a rodina
Ve svém domácím zázemí a vůči svým nejbližším zachováváte nesmírně laskavý postoj a dokážete být nejvíce obětaví ze všech vašich kolegů zvěrokruhu. Konjunkce Neptuna váš pocit sounáležitosti s rodinou ještě více prohlubuje, obdarovává vás mimořádným duševním propojením, a ještě silnější empatií ke svým bližním. I navzdory tomu, že rodinná sféra není až tak úplnou dominantou roku 2019, je pro vás stále důležité mít harmonické vztahy doma i se svými příbuznými. Uran se od března může dokonce postarat o překvapující podporu vašich sourozenců, bratranců, sestřenic, tetiček nebo strýců. Na největší privilegia se těšte zejména vy, Rybky 1. dekády (21.2. - 1.3.), Uran hodlá být hodně štědrý, a to prioritně na přelomu května a června, nechte se překvapit! Je to vhodná doba také pro zateplení vašeho rodinného hnízdečka přírodními materiály, doplňky teplých barevných odstínů a originálním uspořádáním nábytku. Květiny a obrazy by měly být nyní naprostou samozřejmostí, a aniž by bylo zapotřebí flóry z deštných pralesů či originálů od Muncha, dokážou na vás působit nezvykle kouzelným dojmem. Co se týče materiálního zabezpečení rodiny, je vhodné nezapomínat na nutnou rezervu a nebýt příliš rozšafní v investování např. za účelem kariéry, jak se říká, všeho moc škodí. 

Šťastný měsíc: květen/červen
Nepříznivý měsíc: červen, listopad

 

Zdraví
Ve srovnání s ostatními znameními jste si nejvíce vědomi výhod zdravého těla, ovšem problém je, že více sníte a plánujete, než abyste zapracovali na tom, jak posílit své zdraví. Výjimkou není ani letošní rok, takže si s nějakou prevencí či zdravovědou rozhodně vrásky na čele neděláte. Naštěstí na vás vesmírní aktéři nekladou v tomto roce žádnou mimořádnou zátěž a nehodlají vás sužovat vleklými zdravotními neduhy. Jste naopak schopni velké regenerace po případných dlouhodobých nepříjemnostech, Pluto s Uranem umí být ti nejlepší léčitelé! Určitým záškodníkem však může být Jupiter, který zejména u vás, zrozenci 2. a 3. dekády (2.3. - 11.3. a 12.3. - 20.3.), zavání přece jen občasnými problémy. Každopádně se však jedná o přechodné záležitosti, za které si navíc v převážné většině můžete vy sami. Přistihujete se, že vás čím dál více láká při sportovních aktivitách dosáhnout svého rekordu? V tom však může tkvět Jupiterova léčka, milé Rybky, nepřeceňujte své síly! Astrálně citlivé jsou především vaše nohy, přičemž se nyní jako favorizující ukazuje oblast kyčlí - mohlo by tedy dojít k potížím nebo ke zranění. Zejména na jaře se proto nevrhejte do sportování příliš po hlavě. Celoročně pak platí střídmost v pití alkoholu, protože může docházet také k větší zátěži na játra a v budoucnu by vám to Jupiter i s Neptunem sečetli i s úroky. 

Šťastný měsíc: květen, červen
Nepříznivý měsíc: březen, duben

zdroj:astrohled.cz