Štír

Štír
Štír

Štír

24. 10. - 22. 11.

Co přináší rok 2019 vám, milí Štíři, a jaké sondy jsou vesmírem vysílány vašemu charismatickému znamení? Astrální průzkumníci plující na svých orbitech naznačují, že jejich dráhy nikterak významně nevybočují z kurzu, který byl nastaven už v minulém roce. Výjimku tvoří pouze expanzivní Jupiter, který opouští vaši Štíří základnu a tím přestává odlehčovat určité sféry ve vašem životě. Zjišťujete, že některé věci nejsou tak jednoznačné, jak jste si je původně barvili - barvičky míchané snivým Neptunem mívají hodně iluzorní odstín! S mnohými novotami a změnou chování určitých lidí se nedokážete naladit na stejnou frekvenci, což má zase na svědomí opozice Urana. Nicméně, milí Štíři, pokud dáte na moudrého Saturna, máte vyhráno. A jak zní jeho rada či úkol pro tento rok? Udělejte si v životě trochu pořádek a snažte se s mnohými věcmi vyrovnat, potřebné energie máte k dispozici víc než dost.

Jste velcí bojovníci se silnou vůlí a máte nevyvratitelně největší nasazení z celého zvěrokruhu. Kde je vášeň a kde to pulzuje, tam vás to táhne jako magnet a pro svou empatickou a pozornou stránku osobnosti máte dány obrovské výhody v různých sférách vašeho života. Planetární Guruové nesou příslib, že vás v tomto směru rok 2019 rozhodně nezklame! Jak hlásá pohyblivý Merkur, jste hned s příchodem jara otevřeni světu a nastává vám aktivní období. Jeho přátelský trigon naznačuje, že vyzařujete do éteru pozitivní energii, která má schopnost přitáhnout více než jednoho potencionálního partnera a každopádně vás čeká spousta zábavy. V dubnu hraje ve stejném akordu i Venuše, čímž se stejně jako Merkur stává komplicem romantického Neptuna. Společně vás katapultují na území zvané Ideálno! Saturn se však svým sextilem přimlouvá za to, abyste nezapomínali pouštět ke slovu i rozum a smysl pro realitu, přičemž favorizuje zejména vás, zrozence 2. dekády (3.11. - 12.11.). Co se týče 1. dekády Štírů ( 24.10. - 2.11. ), zde tahá za provázky od března Uran, který může svými rebeliemi připravit nejedno nepříjemné překvapení. A pod jaký scénář se nejraději podepisuje? Jsou to manželské nebo obchodní vztahy, na tomto poli zapněte své senzory intuice a obezřetnosti! Pokud se budete opravdu snažit, neunikne vašim detektorům žádná anomálie, která by později mohla být vaším trnem v patě. Navíc máte nad sebou, milí Štíři, dva naprosto skvělé planetární ochránce - Saturna a Pluta. Saturnské paprsky vám osvětlují i zapeklitě komplikované záležitosti a umožňují znovu nastolit potřebný řád, vaše korektnost, názory a způsob komunikace mají mocný vliv. A co teprve, když do toho promluví i Pluto, váš vládce? Vězte, že pokud máte například politické nebo jiné ambice, tak je nyní ten pravý čas ke startu k nějakému významnějšímu postavení. Prioritně vy, Štíři 2. a 3. dekády (3.11. - 12.11. a 13.11. - 22.11.), máte na to!

 

Láska a partnerské vztahy
Jste známi svou silnou, ale rezervovanou povahou, chráníte si své soukromí a své skutečné emoce, které skrýváte uvnitř sebe jako v Pandořině skříňce. Kdo ji však otevře, objeví moře vášní, nikdo nepotřebuje milovat a být milován tak jako Štír! V tomto roce je vám v oblasti lásky přáno, přičemž disponujete výrazným kouzlem osobnosti posíleným navíc o myšlenkové bohatství a dar působivé komunikace. Mezi nejpříznivější měsíce pro lásku patří letos duben, červenec a říjen, kdy Venuše svým kouzelným vlivem přitakává snivému Neptunovi a spouští milostnou záplavu. Patříte navíc ke Štírům 2. dekády ( 3.11.- 12.11.)? Bingo! Očekávejte seznámení s charismatickým protějškem a to především na nějakém vzdělávacím kurzu, v institutech spojených nějakým způsobem s výchovou, při kratších cestách nebo například ve starobylé vinárničce. Venuše vám hodlá cestu posypat rubíny přitažlivosti a naplnění! Jestliže už nehrajete sólo, ale naopak žijete v manželském vztahu, našlapujte od března opatrněji. Zkratovitý Uran si vychutnává svou opozici a zejména vám, zrozenci 1. dekády (24.10. - 2.11.), mává před očima odcizením nebo krátkodobými rozchody čili takovou menší Itálií. Snažte se zachovávat co nejvíce klid a nesedněte mu na lep!

Šťastný měsíc: duben, říjen
Nepříznivý měsíc: březen, srpen

 

Práce a finance
Otázka vaší kariéry a financí se v tomto roce jeví jako velmi uspokojivá, váš mozek je bystřejší než PC a žádná výzva není příliš obtížná. Ukotvující Saturn již delší dobu signalizuje, že doba je příznivá na to, abyste ve své profesní sféře převzali větší míru zodpovědnosti. Proto pozor na jarní měsíce, kdy neposedný Mars zavání spíše ukvapeností a zbrklostí - mohlo by se vám leccos vymknout z rukou. Připočteme-li neharmonický vliv Urana, lze s jistotou hovořit o nechtěných změnách důsledkem špatného soustředění při rozhodování. Podobné období pak může zaklepat na dveře ještě v červenci a srpnu a vyžádat si určité úpravy, které vás předtím ani ve snu nenapadly. Zejména vy, Štíři 1. dekády (24.10. - 2.11.), buďte ve střehu! Co se týče celkové vize na tento rok, může se vašemu energickému znamení dařit v podnikání, důležité je, abyste se s náplní své činnosti plně ztotožnili. Pokud by vám práce nevoněla, stane se každý váš den obtížnou anabází a tomu je zapotřebí se vyvarovat. Hvězdy šeptají, že zelenou má i politická sféra nebo pozice ve významnějších funkcích, přičemž vám může být přínosem někdo z řad seniorů. A jak to vypadá letos s financemi? Na konci roku získáte plodný výsledek vaší vytrvalé práce a rovněž vás mohou potěšit neočekávané zisky či výhody od společnosti. Hodně štěstí! 

Šťastný měsíc: červenec, prosinec
Nepříznivý měsíc: březen, přelom květen/červen

 

Domov a rodina
Pro svou intenzitu citů a nasazení, které dokážete v případě potřeby vyvinout, jste v kruhu svých nejbližších velmi oblíbeni. Udržujete mezi sebou srdečné vztahy a hned na začátku roku jste schopni dosáhnout výjimečného duševního souznění. Porozumění a pochopení je markantní prioritně se staršími členy rodiny, zejména s otcem. Saturn svým příznivým sextilem způsobuje, že se teď také více scházíte a navštěvujete se svými sourozenci a příbuznými, čímž se vaše pouto znatelněji prohlubuje. Váš společný zájem se může především v únoru stočit kolem nějaké rodinné památky nebo záležitosti, se kterou jsou spojeny vaše kořeny. Z hlediska domácích aktivit a energie vynaložené do práce související s budováním vašeho zázemí, se jako nejpříznivější měsíc jeví květen. Prim hrají zejména práce spojené s půdou nebo dřevem a favorizující jste především vy, Štíři 2. a 3. dekády (3.11. - 12.11. a 13.11. - 22.11.). Pusťte se do okrasné květinové výsadby, založte jezírko nebo se pusťte třeba do stavby zahradní chatky, výsledek vaší práce bude zcela jistě úžasný. 

Šťastný měsíc: květen, přelom srpen/září
Nepříznivý měsíc: březen, červenec

 

Zdraví
V tomto roce disponujete obrovskou vitalitou a fyzická energie je to poslední, co by vám mělo scházet. Nicméně právě kvůli faktu, že jste jako pochodující Temelín, je třeba mít se na pozoru, abyste svůj energetický náboj přehnaně nekompenzovali v riskantních aktivitách. Navíc je vám od přírody dáno, že co je nebezpečné a zavání adrenalinem, vás silně magnetizuje. Nicméně nejdůležitější zásadou k udržené vaší kondice je, že ji budete provozovat bezpečně. V opačném případě se prioritně vy, zrozenci 1. dekády (24.10. - 2.11.), připravte na to, že přijdou nepříjemnosti s velkým N! Všichni lidé, dokonce i vy, mocní Štíři, si totiž mohou natáhnout vazy, vyvrtnout zápěstí nebo nabít nos. Uran, který si na vás od března dělá laskominy, je prevít právě na úrazy, tak proč mu to zlehčovat? Celkově je po stránce případných drobnějších zdravotních neduhů slabším obdobím přelom února a března, stejně tak jako přelom července a srpna. Marsovské útoky mohou touto dobou přitahovat záněty nebo nějaké nákazy. A které jsou vaše citlivé oblasti pro choroboplodné zárodky? Jsou to zejména reprodukční orgány, nos a krk. Pokud vás tedy navštíví nějaký ten bacil, nepodceňujte to.

Šťastný měsíc: přelom květen/červen
Nepříznivý měsíc: únor, březen