Střelec

Střelec
Střelec

Střelec

23. 11. - 21. 12.

Na kolosálním vesmírném jevišti roku 2019 se také pro vás, milí Střelci, rozehrává barvitá podívaná. Je známo, že fandíte veselohrám a živým extravagantním kostýmům, spolehněte se, že vám nyní v tomto směru váš vládnoucí Guru, Jupiter, který je zároveň hlavním principálem, vychází perfektně vstříc! Tento velký šéf vás téměř po celý rok nabíjí přímo mega dávkou energie a svými úžasnými nápady otevírá oponu k velmi úspěšnému období. Chaotický Neptun však podotýká, že byste si měli ujasnit, čeho vlastně chcete dosáhnout a formulovat si postupně cíle, protože se vám toho může nakupit více najednou. Na scéně je totiž ještě v prvním čtvrtletí roku mimořádně talentovaný Uran a překvapivé šance jsou jeho silnou doménou. Svým trigonem vytváří na hvězdném jevišti pozoruhodné obrazy, někdy abstraktně střídmé, jindy zase jako kdyby vypadly z obalu Oldfieldových Tubular Bells. Vaším úkolem je vybrat ten správný, čili umět rozeznat z nabízených šancí tu pravou!

Jste velmi nepokojná a energická stvoření, milující svobodu, kterou vás za nic na světě nikdo nepřinutí zaprodat. V optimismu jste přímo recidivisté, každý den jste schopni probouzet se s úsměvem a vyhlížet nová dobrodružství - vaše veselost dostává i nejzarputilejšího morouse! Rok 2019 je vaším rokem, protože se všechny tyto vaše vlastnosti ještě násobí. Váš vládce Jupiter si to užívá tzv. doma, což je přímo ve vašem znamení a dokáže být vskutku velkorysý, lze se pak divit, že se jedná o rok s velkým R? Posledních několik let se jednalo o období probuzení pravdy, čili tzv. cyklus očisty, kdy jste se snažili nalézt nové způsoby, jak se uspokojivě přiblížit životním otázkám a odpovědím. Nyní se můžete svobodněji rozmáchnout, přichází velké finále! Prioritně vám, Střelci 2. dekády (3.12. - 12.12.) a 3. dekády (13.12. - 21.12.), doporučuje Jupiter odložit vše staré a nepotřebné, být maximálně tolerantní a nepřipustit povýšenost či aroganci. Vaše otevřené jednání vám pomůže jak v lásce, kariéře, tak i v materiální oblasti. Nepatříte sice mezi typy, jejichž život je zúžen na: má dáti - dal, nicméně finance se v tomto roce jeví jako důležitý a úspěšný atribut. Celkově se jedná o super rok pro vzdělání v zahraničí. Favorizována je správa médií nebo například výtvarné umění a i když z vás nebude zrovna Salvador Dalí či Donatello, výsledky předčí vaše očekávání! Apropó, příliš vzdušné zámky nejsou v tomto roce ani vhodné, nelze totiž opomíjet kvadraturu Neptuna, která zde sedí jako žába na prameni. Pokud navíc náležíte 2. dekádě Střelců (3.12. - 12.12.), držte se více při zemi a také nevěřte všem bulíkům, které vám někdo věší na nos. Rok 2019 je pro vás celkově důležitý hlavně v tom, že Uran dokončuje svou trigonovou dráhu a žádá výsledky svého snažení. Je čas, abyste vybrali tu správnou příležitost a podnikli kroky vedoucí ke stabilitě. Takže žádné střemhlavosti, milí ohniví lučištníci, tempo vašeho života je teď cílené k tomu, abyste v klidu vymezili svůj správný směr.

 

Láska a partnerské vztahy
Oplýváte temperamentem, vřelostí a již na první pohled lze ve vašich očích zachytit hravé plamínky vášně. Svou spontánností a nenuceností dokážete naprosto odzbrojit milovaného protějška a co se týče tohoto roku, váš um ve svádění totálně graduje. Váš vládce Jupiter, který je pověstný svou nerafinovanou energií, mimořádně působí svou přímostí a z jeho vystřelovaných konfet sex-appealu může vzniknout velkolepý ohňostroj! Zejména vás, zrozenci 2. a 3. dekády (3.12. - 12.12. a 13.12. - 21.12.), čeká velký úspěch v lásce a legalizace vztahu ať už v podobě svatby či početí potomka. Pokud ještě stále hledáte toho pravého a stále nic, těšte se, zvláště vy, Střelci 3. dekády (13.12. - 21.12.), na začátek roku. Láskyplná Venuše vás hodlá zahrnout hned v lednu svými sympatiemi a spikleneckým pomrkáváním na uhrančivého Urana zadělává na magickou jiskru. Zahoření láskou na první pohled je téměř jisté! Planetární dobrodějové doporučují, abyste se snažili ve větší míře účastnit různých sportovních a zábavných akcí, protože právě tam číhá vaše šance. Žijete-li v manželském vztahu, máte letos rovněž ustláno na růžích. Váš partner je plný optimismu a má tendenci být velmi štědrý, takže dárečky, pozvání na večeři nebo krásná dovolenka určitě potěší a navíc zpříjemní vaše soužití. 

Šťastný měsíc: leden, listopad
Nepříznivý měsíc: duben, červen

 

Práce a finance
Jakožto Jupiterovi svěřenci jste velmi ambiciózní a váš optimismus vám pomáhá řešit i ty nejtěžší situace, které se v souvislosti s vaší profesí mohou objevit. A právě vaše nasazení a nadhled jsou atributy, které vás v roce 2019 katapultují k úspěchu a formují vaši cestu ke kariéře. Začátek roku se jeví jako velmi aktivní a přínosný mimo jiné hlavně po stránce smluv a finančních investic. Mars, Jupiter a Uran jsou vašimi excelentními pomocníky a poskytují vám kredit, který nesmíte promarnit! Silné sebevědomí a úžasný drive vám nyní ulehčují tah na vedoucí pozice a speciálně vám, zrozenci 3. dekády (13.12. - 21.12.), kteří chcete něco víc, než jde koupit za peníze, svítí zelená. Mnohým z vás je signalizováno, že je také vhodné pustit se do hlubšího prohlubování svých znalostí a to i v poněkud širším měřítku než je váš obor. Expanzivní Jupiter napovídá, že vaše zdokonalování může být spojeno i se zahraničím, ať jsou to cesty, poznávací pobyty nebo studium prostřednictvím internetu. A které oblasti jsou v tomto roce favorizovány? Hvězdy prozrazují, že se jedná o sféru informační technologie, obchod, filozofické obory, překladatelskou činnost nebo například různá sportovní odvětví. Co se týče financí, máte šanci získat nový zdroj příjmů, který plyne ze založení nové firmy nebo obchodního partnerství. Tak ať se vám daří! 

Šťastný měsíc: leden, červenec
Nepříznivý měsíc: duben, září

 

Domov a rodina
Otázka domova a rodinného soužití hraje u vás v tomto roce důležitou roli. Záleží vám na společném sdílení a větším časovém prostoru pro svou rodinu a s ní spojených aktivitách - celkově se vaše vzájemné vztahy, zejména porozumění s dětmi, dostávají na vyšší level! Je vysoce pravděpodobné, že vaše zlatíčka dosáhnou v tomto roce úspěchu v oblasti svého vzdělávání, takže na ně můžete být právem pyšní. Patříte navíc ke 3. dekádě Střelců (13.12. - 21.12.)? V tom případě vám v první fázi roku chystá nepředvídatelný Uran příjemné překvapení jako dárek na rozloučenou. Poté opouští svůj trigon a přesouvá se do znamení Býka, odkud už jeho vliv na vás není tolik silný. Nicméně loučí se s grácií a snahou ještě do finále zahřmět pořádnou radostí, je to vskutku planetární borec! Na jaře, převážně v dubnu, můžete naopak zažívat poněkud slabší období. Neptun s Venuší v nepříznivé kvadratuře přinášejí určitou psychickou dezorientaci, která se může týkat nějakého rozhodnutí. Touto dobou je vhodné nevěnovat se více činnostem najednou, takže speciálně vy, zrozenci 2. dekády (3.12. - 12.12.), nastolte větší klídek a hurá třeba na wellness pobyt. Je to číslo jedna v tom, co pro sebe teď můžete udělat k dobru! Hvězdy posílají také vzkaz, abyste v tomto roce neřešili prodej nebo koupi domu, mohli byste být podvedeni. 

Šťastný měsíc: leden, srpen
Nepříznivý měsíc: duben, červen

 

Zdraví
S Jupiterem v konjunkci jste v tomto roce energičtí, spontánní a téměř nevyčerpatelní. Díky své aktivitě vzkvétáte a jste dychtiví udělat pro svůj zdravý duch maximum. Bravo! Problémem však může být vaše vrozená tendence k přehánění, což se u vás, zejména Střelci 2. dekády (3.12. – 12.12.) a 3. dekády (13.12. – 21.12.), nyní ještě násobí. Toužíte skákat padákem či zdolávat nebezpečné hory? Jistě, dobrodružství a vzrušení – to jsou vaše klíčová slova. Milí ohniváci, zjistěte si však všechna rizika než se rozhodnete vyšplhat na Mount Everest či sjíždět kánoí horské peřeje! Na udržení kondice vám bohatě stačí jízda na kole, týmové sporty, aerobik či běžky, a tzv. opláchnout případný stres vám pomůže například umělý vír v bazénu na zahradě. Co se týče možných zdravotních neduhů, je zde určitou výstrahou již déle trvající kvadratura Neptuna na vaše znamení. U mnohých z vás může jít o oslabení lymfatického systému, psychické slabosti nebo sklon vašeho organismu na sebe intenzivněji vázat toxiny. Pokud náležíte ke 2. dekádě (3.12. – 12.12.) Střelců, snažte se tyto informace nebrat, jako když hází hrách na stěnu, protože právě vy jste horkými favority Neptuna. Z hlediska nejkrizovějších období se jedná zejména o duben a konec léta, kdy se svými nepříznivými vlivy připojuje i Mars. V této době zvýšeně pamatujte na zdravou výživu, může udělat zázraky! 

Šťastný měsíc: leden, červenec
Nepříznivý měsíc: duben, přelom srpna – září