Váhy

Váhy
Váhy

Váhy

23. 9. - 23. 10.

Milé Váhy, obdobně jako v minulém roce přináší i rok 2019 vašemu vzdušnému znamení mnoho dynamiky. Moudří ambasadoři nebes plující na svých vesmírných orbitech však signalizují, že veškerá pulsace a zkoušky ve vašem životě znamenají váš další růst. Metodický Saturn není svou kvadraturou zrovna gentleman, nicméně vás chce naučit zatnout zuby a budovat pozice, které pro vás mají být v budoucnu bezpečím. Cítíte, že jste zatím nedosáhli společenské příčky, po které toužíte? Pluto se pod tímto podepisuje rovněž kvadraturou a vybízí vás i za cenu velkého nasazení zdokonalit potřebné znalosti. A tohoto se svým sextilem ujímá sám Jupiter - mistr na rozšiřování obzorů! Největším bonusem roku je však odchod Urana ze zátěžové opozice a tím končící salta mortale, kterými vám komplikoval život. Můžete na sobě začít víc pracovat a věřit cestě k sebezdokonalení bez pravoúhlých zatáček. Vesmír vám požehnal duší, která je okouzlující a elegantní - máte na to, abyste si vydobyli své místo na slunci!

Jste usměvavé, šarmantní osůbky, milující pozornost, dobrou diskuzi a inteligentní rozhovory. Pro vaši atraktivitu, ladnost a vnitřní klid vás ostatní obdivují - vnitřní mír a harmonie je vašim konečným cílem a to nejen v osobní rovině. Nejraději byste zharmonizovali celý svět! Zároveň však, milé Váhy, často podléháte svému bipolárnímu peklu, protože je pro vás těžké se rozhodovat, taková menší - mission impossible. Nicméně Saturn a Pluto kladou v tomto roce důraz na to, že musíte svou nerozhodnost a pasivitu opustit, abyste mohli využít situace, které vám umožňují rozvíjet se a posouvat se k vašemu vyššímu horizontu. Astrální trubadúři promlouvají prioritně k vám, zrozenci 2. dekády (3.10. - 12.10.) a 3. dekády (13.10. - 23.10.), netočte se v kruhu netečnosti, jestliže chcete opravdu víc, zakřičte to hlasitěji! O energii nemáte v tomto směru nouzi především v dubnu, kdy se Mars svým trigonovým vlivem bravurně ujímá vaší vyřídilky. V zákulisí tahá za provázky spontánní Jupiter, který přeje všemu, co vymyslíte, projednáte, podepíšete či vyřídíte prostřednictvím cest. Potřebujete vyřídit nějakou právní záležitost nebo vás čeká maraton na úřadech? Máte Jupiterův slib, že by věci měly dostávat svůj šmrnc! Zlepšení je vidět v kariéře, financích a úspěšný může být například i kontakt s bývalým spolužákem nebo někým z vašeho blízkého okolí. Bod obratu může nastat v letních měsících, respektive v červnu a červenci. V okolí vašeho domova se může naopak vyskytnout nečestná osoba, která se vám bude snažit hodit nějaký ten klacík pod nohy. V této době tedy dávejte větší pozor, kdo vám pomáhá a raději se spoléhejte sami na sebe. V tomto roce je také signalizována úleva v partnerských vztazích, neboť Uran, nositel zkratů a zmatku, ustává svým snažením se ve svých rebeliích. Favorizováni jste v tomto případě vy, kteří náležíte 3. dekádě Vah (13.10. - 23.10.), přičemž je kýženým obdobím hned jaro, hodně štěstí!

 

Láska a partnerské vztahy
Svou poetickou duší a jemným potenciálem jste k lásce přímo stvořeni, a navíc je bohyně lásky, Venuše, vládkyní vašeho znamení. Vězte, že se své zářné role v období roku 2019 náležitě chopí! Hodlá vás hýčkat a rozmazlovat, tak jak to koneckonců má ve svém popisu práce a neuznává žádné otálení. Díky sextilovému vlivu této láskyplné dobrodějky už v lednu cítíte ono vzrušující a slastné proudění, jemuž udává směr i sám expanzivní Jupiter - jste v těch nejlepších rukou! Prioritně vy, zrozenci 2. dekády (3.10. - 12.10.) a 3. dekády (13.10. - 23.10.), se můžete těšit na období vášně a lákavých dobrodružství. Některý z členů rodiny, nejspíše otec, vám bude chtít pravděpodobně klást nějaká omezení a například projevovat nesouhlas nad vašimi četnými výlety a cestami do neznáma, váš akademický jazýček si však dokáže poradit a nastolit klid. Ono totiž nakonec vůbec nemusí jít o neznámo, svou lásku máte šanci potkat ve svém nejbližším okolí, ať už na bowlingu, v tělocvičně, na úřadě nebo například v parčíku za rohem. Dobrou zprávu mají hvězdy i pro manželské páry a to od měsíce března. Pokud jste doposud vedli žabomyší války a vaše manželství procházelo různými zkraty, spolehněte se, že je tomuto odzvoněno. S jarem přichází svěží vánek do vašeho vztahu!

Šťastný měsíc: březen, červen
Nepříznivý měsíc: únor, červenec

 

Práce a finance
Z hlediska profesních záležitostí začínáte rok 2019 s obdivuhodnou vervou a originálním přístupem k řešení pracovních postupů. Inteligentní Merkur vám hned v únoru obnovuje a startuje mentální sféru a proudění silného podnikatelského ducha, po intelektuální stránce se můžete doslova vyřádit! Perfektní vyřídilku a úspěch v jednání, uzavírání smluv i prospěšných kontaktech přináší především také Jupiter. Pokud navíc patříte ke 2. nebo 3. dekádě znamení (3.10. - 12.10. nebo 13.10. - 23.10.), máte přednostní právo hřát se v jeho textilových paprscích - ze znamení Střelce jsou obzvláště sálavé! Silným obdobím pro tyto dva astrální dobroděje je měsíc září, kdy se Jupiter vzájemně podporuje s Merkurem umístěným ve vašem znamení. A co je jejich největší doménou? Každopádně cestování, tudíž čím více pracovních cest podniknete, tím lépe. Faktem však milé Váhy je, že tím více může utrpět rodinná sféra. Ať jste reklamní nebo pojišťovací agenti, nakladatelé, účetní či burzovní makléři, holt je zapotřebí stanovit na toto období priority. Hvězdy napovídají, že pokud náležíte 3. dekádě Vah (13.10. - 23.10.), jste z toho venku, rodina vás tolik svazovat nebude. Březnem totiž končí nepříjemné období, ve kterém roztáčel Uran své vzdušné mlýny krizí a nechtěných jobovek. Bude vám vát příznivý vítr vzdušňáci!

Šťastný měsíc: únor, září
Nepříznivý měsíc: leden, přelom duben/květen

 

Domov a rodina
Nejdůležitější planetární vlivy v tomto roce úzce souvisí s vaším domovem a nejbližšími členy rodiny. Máte vrozenou touhu po harmonických vztazích se všemi kolem sebe, po prožívání bezstarostných chvil a nekonečných akademických debatách. V období roku 2019 pokračuje ve svém vlivu na vaše znamení Saturn, který způsobuje, že si důležitost rodiny velmi silně uvědomujete. Jeho zátěžová kvadratura mířící zejména na vás, Váhy 2. dekády (3.10. - 12.10.), si však vůbec nemusí brát žádné servítky. Cílem houževnatého Saturna je vaše určitá zkouška zdatnosti, jako kouč je sice přísný, ale jeho lekce vám budou v budoucnu nakonec k dobru! Nicméně teď je teď a vy jeho působení cítíte spíše jako kouli na noze, ať už jde o rekonstrukci domu, záležitosti ohledně pozemku, problémy se starším členem rodiny či sladění domácí sféry se sférou profesní. V takových chvílích však naštěstí přichází jako na zavolanou Jupiter - bůh optimismu! Svým hřejivým sextilem dokáže do vaší blízkosti přivát lidi, kteří jsou ochotni vám pomoci. Prim hrají sourozenci, sousedé a známí, přičemž je nejplodnějším obdobím leden a listopad, kdy se do Jupiterova rámě zaklesává přející Venuše. V této době je vhodné udělat si více volného času, vyjeďte na víkendový wellness pobyt, kontaktujte příbuzné a celkově s rodinou hodně komunikujte.

Šťastný měsíc: leden, listopad
Nepříznivý měsíc: únor, prosinec

 

Zdraví
Co se týče zdravotního stavu, platí pro vás v roce 2019 jednoduché heslo: odpočívejte a odpočívejte. Váš vzdušný potenciál vás totiž nutí být v neustálém letu a podnikat honbu za novými podněty - jste jako motýlkové zvěrokruhu, ale i ti musí občas sednout na květ a nabrat energii! Právě energetická hladina je u vás v tomto roce alfou omegou. Jupiter, jako známý expandér, vás sice podněcuje k nadšení do všemožných činností, ovšem Saturn vládne železnou rukou a neváhá vám to pak spočítat i s úroky. Navíc je už velmi dlouhou dobu záškodníkem i Pluto, jehož tajná mise má za cíl umístit někde v organismu časovanou bombu. Patříte ke 2. dekádě (3.10. - 12.10.) nebo 3. dekádě (13.10. - 23.10.) znamení? V tom případě nad touto zprávou z hůry zbystřete, je určena speciálně vám! Vesmírní ambasadoři radí, abyste chránili pokud možno celý svůj kosterní systém a extrémně ho nepřetěžovali. Neznamená to, že máte přestat pracovat, žádná prominentní neschopenka vydána nebesy není, buďte činní, ale více chytře! Co tak pokusit se vykonávat stejné množství práce, ale s menší fyzickou námahou? Nejslabšími měsíci jsou v tomto směru leden, únor a přelom května a června. Ve zmíněném období se jeví také vyšší tendence k problémům s pokožkou, hned při případných prvních příznacích neváhejte a navštivte dermatologa, můžete se pak vyhnout pozdějším vleklým nepříjemnostem.

Šťastný měsíc: duben, červenec
Nepříznivý měsíc: leden, přelom květen/červen