Vodnář

Vodnář
Vodnář

Vodnář

21. 1. - 20. 2.

Milí Vodnáři, na vesmírných orbitech pluje také vaše kosmická loď, aby k vám přivezla poselství roku 2019. Hlavním aktérem, který zajišťuje správný pohon, je velkodušný Jupiter, jeho sextil je tím pravým héliem! Svým příznivým působením vám tento planetární velikán poskytuje dostatečný prostor k rozvoji a příslib, že vám vaše vynaložené úsilí přinese kýžené výsledky. Podstatné je, milí vizionáři zvěrokruhu, abyste si určili, čeho všeho chcete v tomto roce dosáhnout a jaké cesty k tomu zvolíte. Rozdíl oproti minulému roku je nyní v tom, že váš dosavadní příznivec, a navíc váš vládce Uran, otáčí již v první dekádě roku své kormidlo jiným a pro vás zánětovějším směrem. Svou vzniklou kvadraturou k vašemu znamení startují častější nepokoje a náhlé změny či překážky, na které se máte naučit hbitě reagovat. Je to sice náročnější úkol, nikoli však nemožný. Apropó, pro vás Vodnáře přece neexistuje nic, co by bylo nemožné, obzvláště kráčíte-li vstříc svým snům, hodně štěstí!

Rok 2019 zahajujete pod přátelskou taktovkou Jupitera a Urana, jejichž spojenectví je úžasnou devízou pro počátek mnohých důležitých kroků ve vašem životě. Patříte k inteligentním a idealistickým znamením, jste přátelští, zábavní a vždy pohlceni okolním životem - právě ve společenském životě vám spontánní Jupiter umožňuje být velmi ambiciózními! Kontakty a přátelství, které teď zejména vy, zrozenci 2. a 3. dekády (1.2. - 10.2. a 11.2. - 20.2.), navážete, vám mohou v budoucnu velmi pomoci. Ať už jde o rozšíření nových duševních obzorů, získání nových zkušeností či aktivní podporu, přátelská pomoc je v tomto roce nad zlato! Nutno dodat, že nové kontakty pro vás nejsou absolutně žádným problémem, protože Jupiterův sextil z ohnivého znamení Střelce dává ještě silněji zazářit vaší zdvořilosti, otevřenosti a obětavosti, škarohlídství si rozhodně nepěstujete. Zajímavou sférou se jeví zapojení se do různých organizací nebo spolků neboť jsou odtud viditelné četné výhody, ba dokonce určitá protekce. Pokud chcete dát do pohybu své důležité záležitosti, volte začátek února, kdy se z vašeho znamení snaží s vesmírem vyjednávat i moudrý Merkur, procenta úspěchu rostou geometrickou řadou! Trochu zamíchat kartami vám může od března chameleon Uran, který přestává být vaším komplicem a odteď roztáčí svou ruletu jako váš protihráč. Co to pro vás, milí Vodnáři, znamená? Jde o signalizaci nečekaných změn a překvapujících událostí, které vám mohou křížit vaše plány. I když jste stvořeni pro změny, nesnášíte stereotyp a bezmyšlenkovité papouškování tradičních dogmat, Uranova kvadratura může být přece jen oříškem. V práci může docházet ke konfliktům se zaměstnavateli nebo osobami, kterým se musíte podřídit a také v osobních vztazích mohou vznikat problémy. Hvězdy doporučují i větší opatrnost na cestách, přičemž se celá tato Uranova polízanice týká prioritně vás, zrozenci 1. dekády (21.1. - 31.1.). Nejslabšími měsíci se z tohoto hlediska jeví květen a listopad, tudíž je vhodné brát je na zřetel. Heslo zní - opatrnost, tolerance a kompromis.

 

Láska a partnerské vztahy
Rok 2019 je vám po stránce lásky příznivě nakloněný, přičemž hned v jeho prvních měsících lze očekávat zajímavá seznámení a překvapivé události. Disponujete obrovskou lehkostí v komunikaci s opačným pohlavím a to jak mluveným slovem, tak vizuálními gesty. Hlavně u vás, zrozenci 3. dekády (11.2. - 20.2.), je porozumění základním článkem začínajícího vztahu, Uran chystá pro nejednoho z vás milé překvapení! Může se jednat o výrazně originálního protějška, který vám vstoupí najednou do cesty a vy zůstanete stát jako přimrazeni - jeho pohled, gesta, názory a smýšlení jsou vaším zrcadlem. Zbystřete zejména do poloviny února a pamatujte, že nemusíte jít cestu kolem světa, vaše láska se vynoří blíž, než by vás vůbec napadlo! Poněkud problémovější období chystá od března Uran pro 1. dekádu znamení (21.1. - 31.1.). Výbornou prevencí je nehnat se do všeho příliš po hlavě a nenechat se tímto uhrančivým aktérem vtáhnout do příliš bláznivých vod, zázračné nemožnosti jsou náplní jeho práce! Vyloučit nelze ani případné problémy v rodině kvůli výhradám některého z rodinných příslušníků vůči vašemu andílkovi. Pokud však žijete v manželském vztahu, je všechno O.K. Váš manželský partner je vám silným pilířem, navzájem se chápete a máte příležitost častěji společně cestovat. Užijte si to!

Šťastný měsíc: únor, červen
Nepříznivý měsíc: srpen, říjen

 

Práce a finance
Profesně začínáte rok s možností významných změn a výhodných nabídek, přičemž by byla velká škoda některé z nich ignorovat. Nemusely by se pak totiž už dlouho opakovat! Navíc Mars s Uranem obnovují na začátku roku vaši sílu, schopnosti a podnikatelského ducha. V oblasti práce se můžete doslova vyřádit, protože jste žádáni a upřednostňováni pro svou kvalitní komunikaci, geniální nápady a intelektuální um. Jupiter souhlasně přizvukuje a signalizuje, že vaše hvězda úspěchu září čím dál více, jako trubadúři budoucnosti totiž udáváte trend a to se cení! Právě i ve finanční oblasti si můžete v tomto roce spokojeně libovat, vize pro tuto sféru je velmi uspokojivá. A poněvadž nejste žádný Strýček Skrblík nebo Dickensův Scrooge, jsou u mnohých z vás patrny mimo plánovaných investic také příspěvky na charitu či dobročinné účely. Vesmír posílá velké DÍK především vám, Vodnáři 2. a 3. dekády (1.2. - 10.2. a 11.2. - 20.2.)! Co se týče stinnější stránky vašich profesních záležitostí, můžete být v tomto roce častěji konfrontováni s arogancí a tvrdohlavostí určitých týpků v okruhu vašeho pracoviště. A není žádným tajemstvím milí Vodnáři, že jakmile se vás snaží někdo uzemnit, neubráníte se náhlé erupci a to pak létají blesky! Pozor hlavně na zrozence znamení Býka a měsíc březen či květen, chce to klid, s trpělivostí a nadhledem můžete nakonec získat převahu.

Šťastný měsíc: leden, duben
Nepříznivý měsíc: březen, červenec

 

Domov a rodina
Disponujete vlastností, které by se mohli mnozí vaši kolegové ze zvěrokruhu učit - je to příjemná uvolněnost, která z vás vyzařuje na každém kroku a kterou vnášíte i do rodinné atmosféry. Nedá se sice říct, že byste byli zrovna domácími týpky, dokážete být rozptýleni jako vítr a nikdo netuší, kdy zase přistanete pod rodinnou střechou. Zato pak výsledek stojí za to - přiletíte a způsobíte tak příjemný a osvěžující vítr, že se všem kolem vás nadšením točí hlava! Vlivem vstřícného Jupitera máte nyní zvýšen kamarádský přístup na maximum a také se objevuje zvýšená touha po cestování. Zejména vás, zrozenci 3. dekády (11.2. - 20.2.), napadají odvážné myšlenky s exotickým nádechem, přitahuje vás zahraničí a toužíte si rodinnou dovolenou splnit svůj dávný sen. Super období se vám nabízí v březnu nebo na přelomu září a října, tak pokud možno touto dobou neleňte a sbalte kufry! Co se týče vás, Vodnáři 1. dekády (21.1. - 31.1.), vy už po stránce rodiny tak ustláno na růžích mít nemusíte. Nevyzpytatelný Uran číhá jen na okamžik, kdy může ztropit nějakou neplechu a otočit něco vzhůru nohama. Především na přelomu května a června nezázračte s odvážnými renovacemi, zaváděním novinek do domácnosti nebo dokonce prodejem či koupí domu, předejdete tak nepříjemným překvapením.

Šťastný měsíc: březen, září
Nepříznivý měsíc: přelom květen/červen

 

Zdraví
Navzdory tomu, že dokážete být v mnohých oblastech velmi vytrvalí, dodržovat preventivní zásady týkající se zdraví rozhodně dlouho nevydržíte. Rok 2019 však signalizuje, že byste se měli přece jen naučit větší sebedisciplině. Ze všeho nejdůležitější se jeví nutnost zajistit svému organismu dostatek spánku, váš hyperaktivní vládce Uran zahajuje s nástupem jara svou zátěžovou kvadraturu a hlásí snadné vyčerpání. Dobíjejte tedy své baterie, jak jen můžete! Planetární ambasadoři informují, že favorizováni jste v tomto směru zejména vy, kteří spadáte do 1. dekády znamení (21.1. - 31.1.) a jako další možný neduh uvádějí zvýšenou tendenci k zablokování krční páteře. Nejkrizovějším měsícem je březen, pozor hlavně na průvan nebo prochlazení. Pokud vás v tomto roce začínají zlobit problémy s krevním oběhem nebo se toto onemocnění dříve vyskytlo i ve vaší rodině, bylo by pro vás velmi prospěšné začít s cvičením. Vězte, že je to vskutku příjemnější než vyfásnout křečové žíly! Patříte-li ke 2. dekádě (1.2. - 10.2.) či 3. dekádě Vodnářů (11.2. - 20.2.), jste ti šťastnější, protože zdravotní stav se u vás jeví v tomto roce jako uspokojivý. Neusněte však na vavřínech a nepodceňujte prevenci - v následujících letech byste tak totiž mohli mít ty samé problémy jako přes kopírák!

Šťastný měsíc: leden, říjen
Nepříznivý měsíc: březen, červenec